17 czerwca 2020

"JordanoWianki"
uszyły 3 tysiące maseczek!!!

   Pomysł szycia maseczek zrodził się przy kawie. Gdy członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Jordanowa dowiedziały się, że w szpitalu bardzo potrzebne są maseczki od razu wiedziały, że muszą pomóc. Początkowo myślały, że uszyją niewielką ilość  i będzie to wystarczające. Natomiast rzeczywistość okazała się inna i zapotrzebowanie na maseczki okazało się bardzo duże. Jordanowianki szukały środków finansowych wśród mieszkańców i najbliższych przyjaciół. Obawiały się, że nie jest to wykonalne, ale szybko okazało się, że ludzie zareagowali na ich prośby i włączyli się do wspólnej akcji. Jak mówią, znalazły ludzi o otwartych sercach.

   Maski szyły w każdym wolnym czasie. W szyciu i krojeniu wspierała ich firma Złote Szwy z Koluszek. Jak wspominają, o belkę bawełny trzeba było się dobrze postarać, nie wspominając o gumkach, ponieważ był to czas kiedy jedna maseczka była dosłownie na wagę złota. Uszyte maseczki podarowały domom pomocy społecznej, szpitalom, przychodni zdrowia, urzędowi gminy, starostwu, policji, OSP i ARiMR. Nie zapomniały również o żadnym mieszkańcu Jordanowa. Jak mówią, jest im bardzo miło, że mogły pomóc ludziom w tej trudnej sytuacji. Kierowały się zasadą, że nie zawsze w życiu trzeba brać czasem trzeba też dać coś od siebie. Należy podkreślić, że to one jako pierwsze w naszym regionie rozpoczęły akcję szycia maseczek. Wykonały i rozdały ich ponad 3000 sztuk.

   W akcji szycia uczestniczyli: Monika Lesiak, Ewa Kwaśniewska, Beata Kozioł, Anna Owczarska, Aneta Czajkowska, Karolina Gabara oraz Andrzej Słomka.

REGON: 384530111

NIP: 8331403693

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek 14.00 - 21.00

 

Gminny Ośrodek Kultury w Przecławiu Przecław 33, 95-060 Brzeziny

tel: +48 46 874 23 52

e-mail: gokprzeclaw@o2.pl

 

Created by Adam Białek                                                                      WebWave CMS                                                                                              © GOK Przecław